Komend seizoen heeft SV Blauw Wit drie ploegen in officiële competitie

TEMSE – Zaterdag 23 augustus vond, in Club 45 in de Schoolstraat voor de vijfde in het bestaan, de ploegvoorstelling plaats van SV Blauw Wit Temse. Voorzitter Johan Boel deed in de marge ook een oproep naar het lokaal bestuur om werk te maken, om het vandalisme door jongeren in het stadion en op de tribune samen aan te pakken.
De club met thuishaven in het Fernand Schuermanstadion in de Schoolstraat staat voor alweer een belangrijk jaar. Beter doen dan vorig seizoen is moeilijk. Met de A-ploeg sleepte men de kampioenstitel in de wacht zonder een nederlaag. Nieuw is dat naast de damesploeg, die hun tweede seizoen ingaan, de B-ploeg van vorig seizoen komend seizoen volwaardig aantreed in 4de provinciale.
2de provinciale
“We stellen drie ploegen voor in een officiële competitie, wat voor onze club nieuw is”, stelt ondervoorzitter en commercieel verantwoordelijke Jürgen Boel. “Voorheen hadden we nog een B-ploeg die in de reserven competitie speelden. Maar die gaan nu uitkomen in 4de provinciale.”.
“We beginnen aan ons vijfde seizoen en we staan met onze eerste ploeg waar we vooraf gehoopt hadden, in 2de provinciale”, aldus Margino De Kerf, die de spelers mocht voorstellen. “Dat is werkelijk uniek want er zijn clubs die daar veel langer over doen.”
“Ik blik heel tevreden terug naar vorig seizoen”, glunderde voorzitter Johan Boel. “We hebben een fantastisch seizoen gespeelt. We speelden met 80 punten kampioen, met 15 punten voorsprong op de tweede. We verloren geen enkele wedstrijd, wat dus een fantastisch parcours, en een geweldige prestatie is.”
Oproep naar medewerkers
“Vorig seizoen zijn we ook met een damesploeg gestart, en daarmee gaan we komend seizoen verder, en we groeien daarin”, klinkt het. “Met de B-ploeg hebben we bijna een tabula rasa gedaan en starten we met een ploeg in competitie in 4de provinciale. Dus enorme veranderingen voor onze club. Er is het afgelopen seizoen, in aanloop naar het nieuwe seizoen toe, trouwens enorm hard gewerkt.”
“Op sportief en commercieel vlak zijn er weer heel wat stappen gezet. Onze club grieoet en we hebben heel veel medewerkers. Maar eigenlijk hebben we er nog meer nodig. Dat geldt trouwens voor elke club en vereniging, het is tegenwoordig erg moeilijk om mensen te vinden die zich willen engageren voor een club. Ik wil op het hart drukken dat we enorm blij zijn met de medewerkers die we hebben, het zijn mensen die goud waard zijn. En zonder die medewerkers is de club niks.”
Kneden en werken
Met oog op het nieuwe seizoen heeft de sportieve cel van SV Blauw Wit Temse prachtig gewerkt geleverd.
Onze sportief verantwoordelijke Michiel Moens heeft bijzonder veel werk verzet”, vertelde de voorzitter. “Onze A-kern is praktisch volledig behouden en sterk uitgebreid en verbreed. Er zijn een aantal aanwinsten die zeker van tel zijn. Voor de B-ploeg stelden we bijna een compleet nieuwe ploeg samen, en de damesploeg die groeit verder en daar verwachten we komend seizoen heel veel van.”
“Ook bij de sportieve staf zijn er een aantal belangrijke wijzigingen gebeurd. Bij de dames is Julie als coach terug getreden maar zij blijft de ploeg wel sportief ondersteunen. Daarbij is Danya in haar plaats gekomen. En bij de B-ploeg ben ik heel tevreden dat we met Benny Maes en man hebben die als een blok achter zijn team staat en er heel hard aan kneed en werkt.”

Nog meer lokale verankering
“Met onze B-ploeg in competitie hopen we , net zoals vorig seizoen al gebeurd is, er doorstroming kan zijn van die B-ploeg naar de eerste ploeg. Dat is uiteindelijk het doel van alle jonge spelers, dat ze kunnen doorstromen naar de A-ploeg. In het A-team hebben we naast trainer Geert Mariman, onze vaste waarde, hebben we met Wouter De Meulemeester ook een fantastische man naast hem gekregen.”

“Naast het sportieve aspect heeft onze sportieve cel ook aandacht geschonken heeft aan onze visie. En één van onze belangrijkste kernpunten daarin is dat we staan voor lokale verankering. Op vlak van spelers, foodlunches en andere vlakken proberen we die visie door te zetten. De cijfers zijn op dat vlak nog verbeterd tegenover vorig seizoen.”

“Met lokale verankering bedoelen we dat spelers in Temse wonen, er geboren zijn of een opleiding gehad hebben of gespeeld hebben bij KSV. En da n zien we dat 50 procent van de dames daaraan beantwoorden, bij de B-ploeg is dat aandeel gestegen tot bijna 58 procent en last but not least bij de A-ploeg is de link met Temse 65.38 procent.”
“De voorbije weken is er bijzonder hard gewerkt ter voorbereiding op het nieuwe seizoen. Zowel op sportief als extra sportief vlak. Er waren oefenwedstrijden, stages van de A en B-ploeg en Margino en Jürgen hebben zelfs de verfkwast ter hand genomen. Zelf was ik niet aanwezig omdat ik op reis was.”

Vandalisme aanpakken
“En zo kom ik bij mijn laatste punt, wat eigenlijk een heikel punt is, of een punt van kritiek”, klonk het bij Johan Boel. “Op mijn vakantiebestemming werd ik op twee dagen tijd door vijf mensen uit de buurt opgebeld om te melden dat hier in het stadion jongeren en op de tribune allerlei baldadigheden uitsteken. Dan merk ik op sociale media dat de deur hierbuiten die net geverfd is vol met graffiti gespoten is. Dan hoor ik van de medewerkers die elke keer opnieuw onze tribune proper maken er zakken met vuil gevonden worden. Daarom doe ik een oproep naar het lokaal bestuur om daar samen werk van te maken om er iets aan te doen want het loopt de spuigaten uit.”
Voor het lokaal bestuur nam schepen van Sport Wim Van Rossen (CD&V-Open VLD) het woord.
“Ik ben blij te vernemen dat Blauw Wit komend seizoen met drie volwaardige ploegen in competitie gaat”, stelt de schepen. “En uiteraard het damesvoetbal zit in de lift en ook in Temse wordt op die weg verder gegaan. Dat doet ons veel plezier, en we hopen dat Temse in die flow zijn of haar steentje kan bijdragen aan het succes van het damesvoetbal.”
“En dan natuurlijk de twee herenploegen in provinciale afdelingen die het nieuwe seizoen ingaan. Ik herinner mij dat ik een paar jaar geleden hier stond en zei dat we er naar uitkeken naar een goed seizoen en met zoveel mogelijk overwinningen. Vorig jaar heb ik dat ook gezegd, wist ik veel dat het een seizoen ging zijn zonder nederlaag.”
“Uiteraard wens ik jullie dit jaar ook toe. Tweede provinciale is een nieveau dat wat tot de verbeelding begint te spreken, we hopen dat dat goed verloopt. En uiteraard wensen wij, als het bestuur dat kan dragen, een verderzetting naar 1ste provinciale en wie weet zelfs nog iets verder.”
“Uiteraard nemen wij als lokaal bestuur, de opmerkingen van de voorzitter over het vandalisme ter harte”, vertelde Van Rossen. “Het is soms dweilen met de kraan open. wij kiezen hier voor een open sportpark, wij krijgen daar van andere gemeenten complimenten voor, dat we dit mooie sportpark kunnen blijven aanbieden aan de inwoners. Maar jammer genoeg, ook collega sportclubs, de hockeyclub en de clubs in de hoeve Van Raemdonck hebben al in de klappen gedeeld wat betreft vandalisme, maar blijf het melden, de deur staat open bij ons. We moeten samen toekomstgericht bekijken hoe we dit probleem kunnen aanpakken.”
