Burgers geëvacueerd vanuit Belgische ambassade op de Zaat.

Voor de derde dag op rij waren er in Temse militaire oefeningen van de Genie in Burcht. Burgers werden geëvacueerd van uit de Belgische ambassade op de Zaat.

Enkel weken geleden werden burgers gevraagd om zich kandidaat te stellen om de militaire oefening mee te maken.

Aan de Safe House werden burgers gescreend op metalen voorwerpen
Aan de Safe House werden burgers gescreend op metalen voorwerpen

 ‘Zowat 50 vrijwilligers gingen op onze oproep in’, aldus kapitein Michiel Van Daele .‘In het fictieve scenario zijn burgers verzamelt in een zogenaamd ‘Safe House’. Dat is  een plaats waar Belgen die in het buitenland verblijven, en zich in een bedreigde situatie bevinden, naar toe worden gebracht.’

Die verzamelplaats was het Scheldebad in de Kasteelstraat.
‘Zij worden van daaruit geëvacueerd naar de fictieve Belgische ambassade’, schetst Van Daele.
Die was  voor de gelegenheid gevestigd in de lokalen van de Temse Watersport Vereniging op De Zaat.

‘Van daaruit zal het scenario lopen afhankelijk van de omstandigheden. Maar het nijgt er wel naartoe dat de mensen via motorboten langs de Schelde worden geëvacueerd.’

In de Belgische ambassade werden de burgers hun identiteit gecontroleerd , kregen ze een briefing en werd er meer uitleg gegeven over de werking van een reddingsvest. Tussendoor was er ook nog een levensechte betoging, met de nodige schermutselingen, van lokale bevolking die de repatriëring van de burgers niet zagen zitten.

 Zowat honderd manschappen van de Genie van Burcht deden de oefening mee.

Uit heel het Waasland hadden burgers zich kandidaat gesteld om de oefening mee te maken.

 Ook Hugo Godts uit Temse had zich als vrijwilliger  opgegeven.‘Tijdens het uitwerken van de militaire oefening werd onze club de Koninklijke Temse Watersportvereniging gevraagd om mee te werken’, vertelt Godts. ‘In onze lokalen was de fictieve Belgische ambassade van waaruit de evacuatie gebeurde. Ikzelf was er van in het begin nauw bij betrokken. En we hadden  toegezegd dat enkele leden van onze vereniging gingen deelnemen aan de evacuatieoefening.’

‘Axel Bourry uit Sint-Niklaas was zelf 34 jaar militair in Soest. ‘Ik heb vorig jaar nog zo een oefening mee gedaan en het was bijzonder spectaculair’, klinkt het. ‘Ik ben graag in de buitenlucht en misschien leer ik via deze weg wel nieuwe vrienden kennen. Zo een evacuatie heeft geen geheimen voor mij maar ik wou het toch nog eens meemaken.’,

‘Ik had enkele weken geleden een flyer van deze oefening in handen gekregen en dat trok me meteen aan ‘, vertelt Guido Van Landeghem uit Kruibeke. ‘Voor de soldaten is het een goeie oefening en voor ons is het sensatie om dit eens mee te maken.’

Meer foto’s, klik hier

Met zogenaamde zodiac boten  werden de burgers geëvacueerd over de Schelde
Met zogenaamde zodiac boten werden de burgers geëvacueerd over de Schelde

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *