Viering Chinees nieuwjaar in Antwerpen had een Temses tintje

TEMSE/ANTWERPEN – Begin februari organiseerde Tony Nai, zaakvoerder van Kaai 22 op de Wilfordkaai en Hotel Temse op de Markt, samen met Zhong Zhi uit Antwerpen een Chinees Nieuwjaarsevent in de Antwerpse Chinese wijk vlakbij het Centraal station.

Tony Nai (R) en Zhong Zhi organiseerden het Chinees nieuwjaarsevent.
(foto: Julien Heerwegh)

“Er was een massa volk aanwezig, meer dan 20 000 aanwezigen”, vertelt Tony. “Ook schepen van Sport Stijn de Rooster en Ludo Van Kampenhout, Antwerps districtsschepen van ondermeer Publieke Ruimten kwamen meevieren.”

“Herenigen met familie”

“Met Chinees nieuwjaar vieren we een tijd van vernieuwing , geluk en verbondenheid . Dit jaar verwelkomen we het jaar van de slang , een symbool van wijsheid , transformatie en nieuwe kansen”, klinkt het bij Nai. “Chinees Nieuwjaar is ook een dag voor familie. Iedereen reist duizenden kilometers om naar huis te gaan en zich te herenigen met hun families.”

“Wat veel gegeten wordt met Chinees nieuwjaar zijn dumplings. In China staat dit voor vrede en hereniging. In de meeste delen van China betekent het niet eten van dumplings dat je het Chinese Nieuwjaar niet hebt gevierd.”

“Dumpling is een soort dimsum. Trouwens de enige dumpling-fabriek in West-Europa,, ‘Euro-Dumpling’, staat in Lokeren”, stelt Tony. “Wie dumplings wil proeven kan terecht bij Gao Dumpling aan de Dageraadplaats in Antwerpen en binnenkort op een tweede locatie in de Koekenstad, aan de Volkstraat.”

Temse Schenkt verhuisde naar nieuwe locatie

TEMSE – Sinds begin deze maand huist de sociale hulporganisatie Temse Schenkt op een nieuwe locatie. Dit in de oude lokalen van het lokaal dienstencentrum LDC (’t Achterpoortje) en het magazijn, met ingang langs de oprit naast het Vitaz ziekenhuis aan de Gasthuisstraat.

“Op 31 januari namen we inderdaad afscheid van onze ISA locatie, bekend in Temse als ‘Den Depot'”, stelt Juul De Cock van Temse Schenkt.”

Doelstellingen uitgebreid

Naar aanleiding van de eerste golf van de corona-crisis, waarbij men geconfronteerd werd met armoede en eenzaamheid, ziet Temse Schenkt het levenslicht in april 2020 in de garage van Kristine De Wit. Samen met Amin Rahouti was de doelstelling van de sociale organisatie dichtbij staan bij iedereen die hulp nodig heeft voor de basisbehoeften zoals voeding, verzorgings- en huishoudproducten.

Wegens plaatsgebrek in de garage verhuisde Temse Schenkt enkele weken later naar de Marokkaanse moskee aan de Edgard Tinelstraat.

Op 1 augustus 2020 nam Martine Le Blon de fakkel over van Kristine DW en de doelstellingen worden uitgebreid : “Het gratis ondersteunen van onze medeburgers die het thans moeilijk hebben – kansarm zijn of minder bedeeld.”

Door de onverwachte expansie van de organisatie, werd de locatie (= “den DEPOT”) op 24 augustus 2020 overgebracht naar de Pastoor Boelstraat 3 (de oude ISA gebouwen)

vlnr.: Juul De Cock, voorzitster Martine Le Blon en Anita Famaey verhuisden twee maanden lang alle spullen naar de nieuwe locatie in de Gasthuisstraat.

Oplossing gezocht

Eind december 2024 en begin 2025 verhuisde Temse Schenkt naar de voorlopig nieuwe stek aan de Gasthuisstraat.

Binnen afzienbare tijd start Interwaas de werken aan het oude gebouw van de voormalige secundaire school Instituut Sint-Amelberga (ISA) op de hoek van de Gasthuisstraat en de Pastoor Boelstraat. Er worden in totaal een 100-tal woongelegenheden voorzien, aangevuld met handel en diensten. De voorziene start van de werken is begin 2025. Daardoor kon Temse Schenkt niet langer gebruik maken van de ISA site.

Verder gaan met de dienstverlening

Samen met het gemeentebestuur en het OCMW werd een oplossing gezocht om de organisatie voorlopig een onderkomen te bieden.

“De nieuwe locatie wordt aan de vzw in bruikleen gegeven door het OCMW van Temse en vertaald zich in een partnership met het OCMW”, stelt De Cock. “De thans beschikbare ruimte is weliswaar sterk ingekrompen (nog 150 m²), maar we hebben een onderkomen en kunnen verder gaan met onze dienstverlening.”

Hoe lang Temse Schenkt gebruik kan maken van de nieuwe locatie is voorlopig niet bekend. Dit hangt af van wat de plannen zijn van Vitaz met het voormalige ziekenhuis De Pelikaan.

Temse Schenkt krijgt de locatie ‘in bruikleen’ van het gemeentebestuur en OCMW.
vlnr., schepen Patrick Vermeulen, schepen Brigitte Caura, burgemeester Hugo Maes, schepen Bert Bauwelinck, Martine Le Blon, schepen Bart Van Geyt, Kaoutar Al, schepen Ingrid Deschepper en Juul De Cock

Bezoek aan Burgerzaken in AC De Zaat ? Neem eerst een ticket aan de automaat.

TEMSE – Voortaan begint een bezoek bij Burgerzaken aan de ticketzuil in de inkomhal van AC De Zaat. Je hebt altijd een ticket nodig: als je een afspraak hebt of langskomt voor een product of dienst waarvoor je geen afspraak nodig hebt.

Hoe verloopt je bezoek?

  1. Neem een ticket aan de ticketzuil in de inkomhal.
  2. Ga naar de wachtruimte van Burgerzaken. Je ziet je volgnummer op het scherm verschijnen zodra je aan de beurt bent.
  3. Ga naar het loket(nummer) dat je ziet op het scherm. Daar helpen we jou graag verder.

“Naast het aanbieden van enkele producten en diensten zonder afspraak, is de ticketzuil een volgende stap in een betere dienstverlening”, geeft schepen van Dienstverlening Ingrid Deschepper aan.

“Het ticketsysteem begeleidt jou bij je vraag: waar moet je zijn, wanneer is het
jouw beurt, handig”, vult burgemeester Hugo Maes aan.

Producten zonder afspraak

Wist je dat je voor een aantal producten van Burgerzaken geen afspraak nodig hebt? Het gaat om:

• Adres op identiteitskaart aanpassen
• PIN/PUK code aanvragen/activeren
• Certificaat op identiteitskaart activeren
Akte
• Attest of uittreksel
• Reistoelating minderjarigen
• Wettigen handtekening
• Rijbewijs afhalen
• Identiteitskaart afhalen
• Reispas (paspoort) afhalen
• Kids-ID afhalen

Neem bij je bezoek wel een ticket aan de zuil.
Voor een bezoek aan de Infobalie in de inkomhal (bv. voor GFT-labels, PMD-zakken) en andere diensten hoef je geen ticket te nemen.

vlnr.:Burgemeester Hugo Maes, schepen Ingrid Deschepper en teamverantwoordelijke
Burgerzaken Inge Van Laeken

N-VA Temse koos nieuw bestuur

Lieve Truyman krijgt onverwacht zitje in Federaal parlement

TEMSE – Ter gelegenheid van de nieuwjaarsreceptie koos N-VA Temse een nieuw bestuur. Cleo Callens is herverkozen tot voorzitter en Tuur Brys tot ondervoorzitter. Lieve Truyman benadrukte dat N-VA Temse in de nieuwe rol als oppositiepartij de stem van de Temsenaar zal uitdragen. In de marge van de nieuwjaarsreceptie raakte bekend dat Lieve Truyman Federaal parlementslid wordt.

Naast de voorzitter en ondervoorzitter zijn de volgende bestuursleden verkozen voor N-VA Temse: Hilde Staut, Vicky Mertens, Christel Van Mele, Peter Serneels, Bert Louage, Tim Waltens, Kurt Verbraeken, Gerrit D’Hooge en Arnaud Van Riel.

De fractieleden, Lieve Truyman, Kim Aluwé, Tineke Van Britsom, Werner Maerevoet, Giovanni Roelandt, Andreas Blommaert, Stephan Van der Gucht en Margo Mettepenningen zijn automatisch lid van het bestuur.

“N-VA Temse zal vanuit de oppositie de stem van de Temsenaar blijven uitdragen, waarbij we constructief en kritisch oppositie gaan voeren”, stelde Lieve Truyman.

Na de verkiezingen volgde een nieuwjaarsreceptie met pannenkoeken en wafels. Gastspreker Koen Daniëls zorgde voor een inspirerende toespraak.

Met Lieve Truyman heeft Temse vanaf komende week een federaal parlementslid

Federaal parlementslid

In de rand van de nieuwjaarsreceptie raakte bekend dat Lieve Truyman komende dinsdag in Brussel de eed aflegt als Federaal parlementslid.

Truyman was eerste opvolger voor de partij voor het Federaal parlement tijdens de verkiezingen in juni vorig jaar. Doordat Anneleen Van Bossuyt bij de federale regeringsvorming minister wordt van ondermeer Asiel en Migratie neemt Lieve Truyman haar zitje over in het Federaal parlement.

Na de lokale verkiezingen van oktober waarbij N-VA in de oppositie verzeild raakte ging Truyman aan de slag als lerares geschiedenis en Economie in het St-Jorisinstituut in Bazel.

Maar omdat een ambt in het onderwijs niet gecombineerd mag worden met een job als Federaal parlementslid moet ze sneller dan verwacht het onderwijs opnieuw vaarwel zeggen.

Meer foto’s, klik hier

Het bestuur en mandatarissen van N-VA Temse samen met Vlaams parlementslid én burgemeester van Sint-Gillis-Waas Koen Daniëls (3de van links)