Extra parkeerruimte in Temse centrum is nog niet voor morgen. (Update)

TEMSE – Oppositieraadslid Lieve Truyman (N-VA) vroeg tijdens de gemeenteraad van oktober naar de stand van zaken van de beloofde extra parkeerplaatsen in Temse-centrum. “Wat is de tijdlijn voor het dubbel gebruik van de parkings van Colruyt en Lidl”, vroeg Lieve Truyman zich af.

“En voor het centrum zou het zeker een meerwaarde zijn dat de parking van WZC De Reiger opengesteld wordt voor de buurt. Ik weet dat er een BTW-dispuut was maar wanneer kunnen we daar enige beweging in zien”.

“Het duurt soms jaren om dit soort dossiers tot een goed einde te brengen”

Schepen Mobiliteit Bert Bauwelinck

Het lokaal bestuur voert al enige tijd gesprekken met diverse partners om extra parkeerplaatsen te creëren in Temse-centrum. Dit ondermeer met de parkeerbeheerders van Colruyt en Lidl. Maar die gesprekken lopen niet van een leien dakje.

Gedeeld gebruik

“Het duurt soms jaren om dit soort dossiers tot een goed einde te brengen”, antwoordde schepen van Mobiliteit Bert Bauwelinck (Tesamen). “En ik moet u al een beetje teleurstellen. Tijdens de voorbije zes maanden is er niet al te veel vooruitgang geboekt.”

Het creëren van buurtparkeren op de parking van Colruyt is geen simpel verhaal

“Het buurtparkeren op de parkings van al die grootwarenhuizen is geen simpel verhaal. Dit omdat de warenhuizen tegenwoordig laat open zijn, meestal om 19 uur en Colruyt zelfs om 20 uur. Doe dan maar eens een voorstel aan de buurt waarbij men moet meegeven dat men wel maar na sluitingstijd van de winkel daar mag gaan parkeren. Die afwisseling voor het buurtparkeren op de parkings van warenhuizen verloopt daardoor erg moeizaam.”

“Maar met Lidl hebben we wel een overeenkomst om via de omgevingsvergunning een aantal parkeerplaatsen voor buurtbewoners te voorzien. De verkavelingsaanvraag voor het Lidl project is lopende en daarin is gedeeld gebruik opgenomen. En dat is vooral in het voordeel voor de bewoners van de Akkerstraat die door het geplande project van de tuinstraat een aantal parkeerplaatsen verliezen. Maar qua aantal er meer gaan terugkrijgen als we het aanbod bij Lidl bekijken.”

Dubbel gebruik

“Wat de parking van de Reiger betreft, daar zijn we nog in gesprek met de BTW-diensten, maar dat verloopt relatief gunstig. We wachten een bevestiging van de BTW-diensten om vooruit te gaan met het dossier en we willen dat zo rap mogelijk doen. Als dat rond is, kunnen we de volgend de fase van ons mobiliteitsplan en blauwe zone uitrollen over de rest van het centrum.”

De gesprekken voor dubbel gebruik van de parking Gustave onder de nieuwbouw van het ISA project zitten in een gevorderd stadium

Enkel de gesprekken in verband met de parking ‘Gustave’, onder het nieuwbouwproject van de I.S.A.-site in de Gasthuisstraat, zitten in een gevorderd stadium.

“We zijn samen met de verantwoordelijken van het I.S.A project de punten en komma’s van het project aan het nakijken voor het dubbel gebruik van de parking. Het project is het meeste nabij qua oplevering van de parking.”

Lees ook: “Consessiehouder Wilfordkaai failliet verklaard”

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *