Veerstraat wordt omgevormd tot ‘leefstraat’ op initiatief van de bewoners

TEMSE – Vanaf donderdag 3 juli krijgt de Veerstraat een knip ter hoogte van huisnummer 1. Er is dan geen doorgang meer mogelijk voor gemotoriseerd verkeer .Enkel voetgangers en (brom)fietsers kunnen de straat dan nog doorkruisen. De knip komt er na een initiatief van de bewoners.

Op woensdag 11 juni vond er een buurtoverleg plaats met de inwoners van de Veerstraat. Tijdens dit overleg gaven heel wat bewoners aan dat ze willen meewerken aan een ontwerp om van de Veerstraat een leefstraat te maken. Ze hadden de voorbije jaren positieve ervaringen met de inrichting van een speelstraat tijdens de vakantieperiode.

In maart gingen de eerste gesprekken van start tussen een delegatie van de bewoners en de gemeentelijke dienst Mobiliteit. Niet veel later volgden verkeersmetingen en een petitie, waarin een overdonderende meerderheid van de bewoners steun voor het project uitsprak.

Make-over

De gemeente juicht dit soort burgerinitiatief toe.

“We zijn blij dat inwoners zich actief inzetten voor hun leefomgeving”, zegt schepen van Mobiliteit Bert Bauwelinck (Tesamen). “Het initiatief kwam van onderuit en wij zijn met veel enthousiasme mee op de kar gesprongen.”

Naast het invoeren van een verkeersfilter zetten de bewoners ook volop in op vergroening. In samenspraak met de gemeente wordt een traject opgestart voor geveltuinen, waarmee de Veerstraat een volledige make-over krijgt. Tijdens een participatiemoment op 11 juni werd samen met de buurt al een eerste keer gebrainstormd over hoe de straat er in de toekomst kan uitzien.

Inspirerend voorbeeld

In afwachting van dat ontwerp vroegen de bewoners om het doorgaand verkeer nu al te weren. Daarom komt er een knip door middel van een paaltje. Hulpdiensten kunnen bij noodgevallen over het paaltje rijden.

De herinrichting past binnen de bredere ambitie van Temse om meer leefkwaliteit te brengen in woonstraten in het centrum, met meer ruimte voor spel en ontmoeting, rust en natuur.

“De Veerstraat wordt daarmee een inspirerend voorbeeld van hoe bewoners en de lokale overheid samen een volledig verharde straat op korte termijn kunnen herinrichten.”

Vanaf donderdag 3 juli is geen doorgaand verkeer meer mogelijk in de Veerstraat (C) IF)

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *