TEMSE – Veel volk zaterdag 15 november in JOC De Nartist.voor de verkiezing van Prins Carnaval 2026 in centrumgemeente Temse. De drie kandidaten gaven het beste van zichzelf en de verkiezing mondde dan ook uit in een spannende strijd waarbij de winnaar slechts 20 voorsprong had op zijn achtervolger.
Voor de verkiezing waren er dit jaar drie kandidaten, Dennis Baeyens, Maarten Van Breuseghem en Tom Baeck. Alle drie hadden ze, elk op hun domein, heel wat ervaring in de carnavalswereld.
Voor Dennis werd een droom werkelijkheid. Vorige week vertelde Dennis ons dat: “Het de moment was om zich kandidaat te stellen omdat echtgenote Katelijne afgelopen jaar prins was, en hij zo voor een mooie opvolging kon zorgen van vrouw naar man, dat is nog nooit gebeurd in Temse.”
En het is ook gelukt, bij de verkiezing kreeg Dennis 361 stemmen toebedeeld. Achtervolger Tom verzamelde 341 punten, en Maarten was een mooie derde met 124 stemmen. In totaal stemden dus 826 carnavalisten om de nieuwe prins 2026 te kiezen.
Dennis Baeyens won de verkiezing met slechts 20 stemmen verschil met Tom Baeck (foto: (C) Carnaval Temse)
De aanstelling van Prins Dennis I vindt plaats op zaterdag 31 januari 2026 om 15 uur in de feestzaal van het gemeentehuis op de Markt.
Carnaval Temse vindt plaats tijdens het weekend van 7 maart 2026 Carnaval Steendorp tijdens het weekend van 14 februari 2026. Carnaval Tielrode tijdens het weekend van 22 februari 2026.
Een sfeerbeeld van de act van Dennis (C) DVEen sfeerbeeld van de show van Tom (C) DVOok Maarten bracht het beste van zichzelf (C) DV
TEMSE – Dit weekend organiseert vogelvereniging De Sneeuwgors het provinciaal kampioenschap voor siervogels 2025. Zowel vandaag zaterdag als morgen zondag kan men gaan kijken naar vogels van alle soorten, kleuren en gewichten in zaal de Leeuwerck in de Gasthuisstraat.
Aan het kampioenschap nemen 33 vogeliefhebbers deel die meer dan 700 vogels tentoonstellen. Schepenen Wim Van Rossen en Ingrid Deschepper kwamen langs en mochten de expo officieel openen.
“Zo een kampioenschap op poten zetten kost heel wat geld. Heel wat clubs kunnen dat niet aan”, aldus voorzitter Wilfrtied Pauwels.
Schepen Wim Van Rossen mocht de expo officieel openen
Hij deed ook een oproep naar jongeren om zich aan te sluiten bij de club.
“We hebben niet te” klagen over het aantal jongeren in onze club maar ook bij onze vereniging slaat de vergrijzing toe en dus kunnen er nog altijd jongeren bij.”
Mooiste vogel
Eén van de vogels van Bart De Groep werd verkozen als mooiste van de expo
Eén van de vogels van Bart De Groep van de Sneeuwgors werd verkozen als mooiste vogel van de expo.
Daarnaast behaalde hij tijdens dit Provinciaal kampioenschap Oost- Vlaanderen 2025 8X Goud, 4X zilver en 2X brons.
Bart heeft trouwens al meer overwinningen op zijn naam staan. Hij zette in 2023 de Sneeuwgors op de wereldkaart door, op het wereldkampioenschap in het Italiaanse Napels, met een bloedvleugelparkiet de gouden medaille te behalen.
In de cafetaria van de zaal kan men ook genieten van een drankje om de club te steunen.
Vogeltentoontoonstelling de Sneeuwgors: Zaal de Leeuwerck in de Gasthuisstraat. Zaterdag 15 november 13.00-20.00 uur Zondag 16 november 9.00-13.00 uur (Dan is er ook een vogelbeurs waar men kan kopen en verkopen.)
Meer foto’s: binnenkort
Het bestuur van de Sneeuwgors met schepenen Wim Van Rossen en Ingrid Deschepper
TEMSE – Op zaterdag 15 en zondag 16 november wordt er in het VITA-Scheldebad gestreden voor de Vlaamse jeugdkampioenschappen korte baan. De organisatie is in handen van Temse ScheldeZwemmers (TSZ), al meer dan 50 jaar de vaandeldrager van de zwemsport en met meer dan 200 leden een van de grootste sportclubs in de gemeente.
“We zijn zeer fier dat onze club door de Vlaamse Zwemfederatie werd uitgekozen om dit kampioenschap te organiseren”, zeggen voorzitter Geert Van Avermaet en secretaris Steven Buytaert. “Het VITA-Scheldebad is als competitiebad met acht 25 meter-banen zeer geschikt. We zijn ervan overtuigd dat we dit weekend tussen het jonge geweld misschien wel een nieuwe Fred De Burggraeve, Pieter Timmers, Brigitte Becue of Roos Vanotterdijk aan het werk zullen zien.”
Op zaterdag kan men de 11- en 12-jarigen aan het werk zien. Op zondag strijden dan de 13- en 14-jarigen voor de medailles. In de voormiddag nemen alle zwemmers deel aan de verschillende disciplines. In de namiddag zwemmen de acht beste deelnemers de finaleronde.
Ook de gemeente Temse is opgetogen met deze organisatie. “Ze toont aan dat de keuze voor een nieuw competitiezwembad, een tiental jaar geleden, de juiste keuze was”, zegt schepen van Sport Wim Van Rossen (CD&V-Open Vld).
Er zal heel wat zwemgeweld uit onze Wase regio te bewonderen zijn dit weekend. Naast de talenten van Temse ScheldeZwemmers zullen ook sporters van Groot Beverse Zwemclub (GBZ), Swimming Team Waasland (STW – Sint-Niklaas) en Lokerse Zwemvereniging (LZV) hun opwachting in Temse maken.
Dit weekend de Vlaamse jeugdzwemkampioenschappen in het Vita Scheldebad
Dinsdag 18 november van 14 tot 17 uur fuif voor de ‘jeugd van vroeger’ met ‘Swinging Broebel Discotheek’
Van 17 tot en met 21 november organiseert de gemeente Temse diverse activiteiten voor de senioren tijdens de Seniorenweek 2025. Er is voor elk wat wils met als hoogtepunt een heuse fuif voor de ‘jeugd van vroeger’.
De aftrap wordt gegeven op maandag 17 november met een verwenmiddag in lokaal dienstencentrum De Flamingo, waar senioren tussen 14 en 17 uur door leerlingen van Sint-Carolus in de watten worden gelegd.
Op dinsdag 18 november kunnen de ‘jongeren van vroeger’ hun dansschoenen aantrekken voor een heuse fuif in de Emiel Naudtszaal van 14 tot 17 uur.
Platenruiter van dienst is Rudy Bredael.
“Dinsdag 18 november komen we opnieuw naar buiten met De Swinging Broebel Discotheek”, stelt Rudy Bredael. “We gaan dan terug de tijd in naar de muziekjaren 50-60-70-80 van de vorige eeuw. We laten jeugdclub ’t Broebelke’ weer enkele uren herrijzen.”
Woensdag 19 november om 19.30 uur is er een infoavond over nalatenschap in lokaal dienstencentrum De Flamingo. Notariskantoor Van Ooteghem geeft een heldere uitleg over successieplanning en hoe je nu al slimme keuzes kan maken voor later. Je krijgt een duidelijke toelichting, praktische voorbeelden en de kans om vragen te stellen.
B Op donderdag 20 november brengt S-Plus nostalgie tot leven met echte oude volksspelen in Salons Den Oever van 13.30 tot 15.30 uur. De week wordt muzikaal afgesloten op vrijdag 21 november met ‘Zing je jong’ in het Passantenhuis van 14 tot 17 uur. Een vrolijke samenzang waarbij iedereen zijn stem mag laten horen.
TEMSE – 11 November is ook in Temse een dag van herdenking voor Wapenstilstand. Er waren herdenkingen in Temse-centrum, Steendorp, Elversele en Velle.
Naar aanleiding van Wapenstilstand was er een plechtige herdenkingsdienst in de Onze-Lieve-Vrouwekerk met aansluitend een bloemenhulde, Uitvoering van de Last Post door Carlo Brys, dodenappel en uitvoering van het Belgisch volkslied en het Lied van de Vlaamse Gemeenschap. Nadien werden de verantwoordelijken van politie, brandweer, Rode Kruis en andere verenigingen ontvangen in het gemeentehuis.
Ook op Velle, Elversele, Tielrode en Steendorp werd Wapenstilstand herdacht.
In Steendorp legde schepen Wim Van Rossen (Open VLD), in naam van het gemeentebestuur, een krans neer aan het gedenkteken van de gesneuvelden, in de Sterstraat.
In Elversele was er een herdenkingsmoment op de begraafplaats. Schepen Debby Vermeiren (CD&V) en gemeenteraadslid Hilde Van de Voorde (Vlaams Belang) brachten voor het lokaal bestuur een huldiging aan het gedenkteken van de gesneuvelden.
TEMSE – Confrerie De Gouden Sleutel is bijzonder tevreden over de opkomst voor de vierde streekproductenbeurs. Meer dan 600 bezoekers vonden zondag 9 november de weg naar de feestzaal van het gemeentehuis. Daarbij zowat één derde van buiten Temse.
De Streekproductenbeurs van de Gouden Sleutel, begint langzaam uit zijn voegen te barsten. Meer dan 600 bezoekers kwamen langs.
“Alle standhouders waren heel tevreden, zij hebben allemaal veel verkocht”, glundert voorzitter Rita Heerwegh. ” Er zijn wel veel minder wedstrijdformulieren ingevuld. Naast de Temsenaars waren er ook zowat 200 bezoekers van buiten de gemeente, en da’s tocht wel super”, klinkt het.
TEMSE – Komende zaterdag 15 november vindt in JOC De Nartist de verkiezing plaats van Prins Carnaval Temse 2026. Het beloofd een spannende strijd te worden tussen de drie kandidaten, in alfabetische volgorde: Dennis, Maarten en Tom. Ze hebben alle drie een serieuze achterban, die hen naar de overwinning wil loodsen.
Vorige zaterdag organiseerde het Temsese carnavalscomité een kroegentocht om de kandidaten voor te stellen. Vanuit café De Sportvrienden ging het richting The Pocket en De Kaailopers om te eindigen in café ’t Vlietje.
“Mooie opvolging”
Dennis Baeyens (60) was tot vorige week lid van het Temsese carnavalscomité en was afgelopen carnavalsseizoen erejonker van Prins, – en tevens echtgenote -, Katelijne Vermeulen.
“Ik was tien jaar lid van het carnavalscomité maar sinds vorige week niet meer, dit ondermeer omdat ik kandidaat prins ben”, vertelt Dennis. “Ik heb heel wat jaren, tijdens de stoeten, met de prinsenbus gereden ook in Elversele en Tielrode. Het was de moment om mij kandidaat te stellen omdat Katelijne afgelopen jaar prins was, en om voor een mooie opvolging te zorgen van vrouw naar man, dat is nog nooit gebeurd in Temse.”
“Voor de promotiecampagne heb ik mij vooral toegespitst op carnavalisten van buiten Temse. We zijn heel veel weggeweest naar carnavalsactiviteiten in de ruime regio. Daarom zullen er heel wat carnavalisten van buiten Temse aanwezig zijn op de verkiezing. Ik heb twee hele sterke tegenstanders, dus het zal een spannende verkiezing worden.”
vlnr.: Maarten Van Breuseghem, Dennis Baeyens en Tom Baeck
“Carnaval voor ons allemaal”
Maarten Van Breuseghem (35)is de ‘jongeling’ onder de kandidaten. Beroepshalve zit hij in de finance – en leasingsector en is lid van carnavalsvereniging De Fuivers uit Steendorp.
“ik ben begonnen voor ‘echt’ bij de Fuivers in 2013″, stelt Maarten. “Ben dan een tijdje opgetrokken met Sarah, in de periode dat zij prins carnaval was. Met de geboorte van mijn kids heb ik de carnavalswereld even gelaten voor wat het was maar ben sinds een viertal jaren opnieuw bezigals lid van de Fuivers.
“Ik loop al tien jaar te roepen, ik wil ooit pluimen op men hoofd, en daarom was het nu of nooit”, klinkt het. “Voor mijn promocampagne heb ik mij vooral gefocust op Temse. Ik heb mijn verhaal proberen vertellen dat carnaval voor ons allemaal is. Want dat is heel belangrijk, gewoon allemaal samen terug, geen politiek, geen spellekes, geen drama.”
“Wie er wint maakt mij nog altijd niet uit, als mijn tegenkandidaten mij beloven dat het feest is, dan is het goed voor mij. Ik ben er mij van bewust het twee sterke tegenstrevers zijn vanuit het comité. Dat maakt het niet altijd makkelijk om de stap te zetten. Maar de carnavalswereld kent mij ook dus was het de moment om het te proberen en mijn kans te wagen.”
“Aan elkaar gewaagd”
Tom Baeck (49) is de derde kandidaat om de prinstitel 2026 in de wacht te slepen. Hij is projectmanager in de airco – en verwarmingssector en al heel wat jaren lid van het carnavalscomité.
“Ik ben zowat 25 jaar geleden begonnen als losse medewerker bij het carnavalscomité”, vertelt Tom. “Dat heb is een 10 a 12 jaar gedaan en ben dan volwaardig comitélid geworden. Momenteel ben ik begeleider van de stoet en de kroegentochten.”
Naast het carnaval is Tom ook bestuurslid en werkend lid van krachtbalclub Temse. “De voorbije jaren is het spelen heel wat verminderd maar ik zet mij wel nog in om de sport te promoten”, klinkt het.
“Mij kandidaat stellen om prins te worden daar ben ik al heel wat jaren mee bezig, heb dat altijd eens willen doen, maar is door omstandigheden nooit gelukt”, stelt Tom. “Maar afgelopen jaar net na de carnavalsviering hebt ik beslist om mij kandidaat te stellen voor 2026. En heb mij dan ook officieel aangegeven. We zijn drie volwaardige carnavalisten die aan elkaar gewaagd zijn. Ik ben er honderd procent zeker van dat het een superspannende strijd wordt.”
TEMSE/STEENDORP – Naar jaarlijkse gewoonte organiseerde de Fonteinvissers uit Steendorp een etentje voor leden en sympathisanten. Traditiegetrouw met een tombola en de bekendmaking van de kampioenen van het afgelopen seizoen.
Alex Van Brussel kroonde zich tot kampioen der kampioenen. Hij werd dan ook gehuldigd door ondermeer voorzitter Rudy Verleyen en bestuurslid Karina Vaerendonck. Tweede in de uitslag van het voorbije seizoen was Erik Thijs, het brons was voor Luc Stratemans.
Kampioen bij de dames werd Monique De Cleen.
Het clublokaal van de visvereniging aan de Lange Dreef, vlakbij het dijkpad van de Schelde, is al tientallen jaren de place to be voor de leden van de club.
Seizoenskampioen Alex Van Brussel geflankeerd door bestuursleden Karina Vaerendonck en Rudy Verleyen
Streekproductenbeurs met alweer vijf nieuwe standhouders
TEMSE – Komende zondag 9 november organiseert Confrerie De Gouden Sleutel de vierde editie van de Streekproductenbeurs. Men kan dan kennismaken met lekkernijen en nieuwigheden van eigen Temsese bodem.
De toegang is gratis van 13 tot 17 uur in het gemeentehuis op de Markt. “Elke editie stijgt niet enkel het aantal bezoekers maar we hebben ook steeds meer standhouders”, stelt voorzitter Rita Heerwegh opgetogen.
Confrérie Gouden Sleutel werd in 2017 opgericht in de schoot van Toerisme Temse en zet zich in voor de promotie van lokale producten en producenten uit Temse. Dit doet ze onder meer met een gegidste culinair-toeristische wandeling door het centrum en een overzichtelijke brochure met alle streekproducten uit Temse. Ook verzamelen ze de lekkerste producten in geschenkpakketten die op aanvraag te koop zijn via de toeristische dienst.
Nieuwigheden
In 2018 pakte men uit met een gloednieuw initiatief: De Streekproductenbeurs.
“De eerste editie mochten we al 400 bezoekers verwelkomen maar op de derde editie waren dit er al 700”, zegt Luc Verhulst. “Ook het aantal standhouders stijgt. Dit jaar hebben we er 18 waarvan 5 nieuwe. We organiseren de beurs om de twee jaar zodat er telkens toch enkele nieuwigheden te ontdekken zijn.”
De standhouders presenteren op de beurs proevertjes, maar uiteraard kan men meteen ook producten aankopen.
Tijdens de beurs kan men kennismaken met lekkernijen en nieuwigheden van eigen Temsese bodem.
Bijzondere erkenning
“We beperken ons niet tot enkel eten en drinken”, klinkt het.. “Er zijn ook vijf ambachtslui, zoals een houtdraaier die typische souvenirs van Temse maakt. Andere ambachtelijke producten zijn hoeden en kaarsen. We staan er eigenlijk elke keer zelf versteld van hoe groot het aanbod aan streekproducten is. Dat gaat van ijs, honing, confituur en gebak tot kazen en hoeveproducten, fijne vleeswaren en uiteraard ook heel wat streekbieren.”
De Confrérie heeft ook een eigen kwaliteitslabel uitgebracht. “Daarop staat een gouden sleutel die ook op het wapenschild van onze gemeente prijkt. Het verwijst naar de bijzondere erkenning die ons genootschap verleent aan een streekproduct van Temse. Onze vereniging zet zich belangeloos in voor de promotie. Door de lokale producten te verenigen onder één organisatie kunnen we sterker naar buiten treden.”
Tijdens de beurs zijn ondermeer speculaaskoekjes van de Mekker te koop
Speculaaskoekjes van de Mekker
Deze editie wil de Confrérie ook een beter zicht krijgen op de herkomst van de bezoekers. “Dit doen we door drie streekproductenpakketten weg te schenken. Op het wedstrijdformulier vragen we nu ook de woonplaats van de bezoekers. Het grootste deel is zonder twijfel van Temse maar we mikken ook op inwoners van omliggende gemeenten om kennis te maken met het aanbod van streekproducten.”
Eén van de nieuwe standhouders is striptekenaar Amin Rahouti, bekend van de stripfiguurtjes de Mekker en de Azijnzeiker. In het dagelijkse leven is hij werkzaam bij een warme bakker en pakt hij ondermeer uit met speculaaskoekjes in de vorm van de Mekker.
“We hebben voor de streekproductenbeurs heel wat in ons assortiment”, stelt Amin “Boeken, gegraveerde pollepels. wenskaarten, kleine tasjes en grote boodschappentassen, bedrukte mokken, leeg of lekker gevuld, en dus de speculaaskoekjes in de vorm van de Mekker en ook de Azijnzeiker.”
De beurs vindt plaats op de eerste en tweede verdieping van het gemeentehuis op de Markt van 13 tot 17 uur en de toegang is gratis.
Annita Bressinck, Jan Eeckelaert, Rita Heerwegh en Luc Verhulst promoten streekproducten uit Temse met de Confrérie Gouden Sleutel
TEMSE – Binnenkort vieren we opnieuw Sinterklaas, een mooie traditie en een groot kinderfeest. Om de Sint te helpen organiseert Tesamen hiervoor de achtste editie van de speelgoed inzamelactie.“Om te verdelen bij wie het nodig heeft”
“In de meeste gezinnen worden de kinderen die dag immers verrast met snoep en vele geschenkjes. Spijtig genoeg zijn er gezinnen waar dit financieel niet mogelijk is”, stelt Brigitte Caura. “Opdat echt alle kinderen, ook degenen waarvan de ouders het moeilijk hebben, kunnen genieten van een fijn sinterklaasfeest zamelt Tesamen reeds voor de achtste keer speelgoed in.”
Speelgoed schenken
“Het speelgoed wordt helemaal tiptop in orde gemaakt en uitgedeeld aan de ouders”, klinkt het. “De week voor Sinterklaas mogen ze komen kiezen uit het uitgestalde speelgoed. Zo kunnen ook hun kindjes op school trots hun geschenkjes laten zien.
Heb je nog speelgoed in zeer goede staat dat je wil schenken om een kindje blij te verassen ?
Breng het binnen in de Kasteelstraat 24 bij Brigitte Caura of bij een ander lid van Tesamen.
TEMSE – Matthijs Van Duyse, recent afgestudeerd in Electromechanical Engineering aan de Universiteit Gent, is genomineerd voor de NBN Sustainability Award met zijn thesis over het ombouwen van dieselmotoren naar methanol voor duurzame scheepvaart. SciMingo en NBN bekronen met deze deelprijs thesissen over duurzaamheid binnen de Vlaamse Scriptieprijs.
De zware transportsector, waaronder de scheepvaart, is goed voor bijna een tiende van de wereldwijde uitstoot van broeikasgassen. Toch varen de meeste schepen nog op diesel. Matthijs Van Duyse (23) uit Temse onderzocht met zijn thesispartner Sebastiaan Malfait hoe dieselmotoren kunnen worden omgebouwd om op methanol te draaien, een vloeibare brandstof die schoner verbrandt en de motor van nature koelt.
Met technieken zoals het terugsturen van een deel van de uitlaatgassen en een passieve prechamber (een soort vlammenwerper) ontwikkelden ze een prototype dat even efficiënt is als een dieselmotor, maar minder vervuilt en duurzame scheepvaart mogelijk maakt. Van Duyse en Malfait haalden de shortlist van de NBN Sustainability Award 2025 en maken kans op een geldprijs van 1.500 euro.
Uitreiking
De winnaar wordt bekendgemaakt tijdens de uitreiking van de NBN Sustainability Award op donderdag 27 november in Mix Brussels in Watermaal-Bosvoorde. Van Duyse en Malfait zullen het opnemen tegen drie andere genomineerden.
De Vlaamse Scriptieprijs
Elk jaar steken tal van laatstejaarsstudenten veel tijd en energie in hun bachelor- of masterproef. Helaas belanden deze eindwerken vaak in een digitaal zwart gat of archief. Om deze scripties van hun droevige lot te redden, organiseert SciMingo vzw de Vlaamse Scriptieprijs, een jaarlijkse wedstrijd die sterk en relevant onderzoek onder de aandacht brengt van een breder publiek. Naast de hoofdprijs worden er ook vijf deelprijzen uitgereikt, waaronder de NBN Sustainability Award, die sinds 2023 scripties over duurzaamheid bekroont.
TEMSE – Erfgoedvereniging Op Stoapel herdacht naar jaarlijkse traditie de overleden scheepsbouwers. Een 25-tal mensen trotseerde het slechte weer om hulde te brengen aan het Boelwerfmonument.
De herdenking stond vooral in het teken van het overlijden van bestuurslid Mack Riské, Vorige maand moest de vereniging afscheid nemen van hem, hij overleed aan asbestkanker.
Aan het monument van de Boelwerf op de site De Zaat, tegenover AC De Zaat, werd een bloemenkrans neergelegd door waarnemend burgemeester Bert Bauwelinck en Eddy Van Grevelinge, voorzitter van Op Stoapel.
De scheepsbouw eiste in het verleden heel wat slachtoffers met gemiddeld één dode per jaar. Maar ook vandaag nog eist het harde werk op de werf slachtoffers. Heel wat voormalige scheepsbouwers kregen later namelijk asbestkanker. Voorbije maand nog moest Op Stoapel afscheid nemen van één van de bestuursleden, Mack Riské.
“Naar jaarlijkse gewoonte herdenken we de scheepsbouwers, waar ook ter wereld, die overleden of verongelukt zijn”, stelde voorzitter Eddy Van Grevelinge. “Normaal noemen we geen namen maar nu maak ik een uitzondering voor het overlijden van bestuurslid, vriend en collega Mack Riské. Hij overleed naar een zeer lange en moeilijke strijd tegen asbestkanker. Net zoals zovele scheepsbouwers die hem zijn voorgegaan.”