TEMSE – Vlaams Belang Temse heeft een zitje veroverd in zowel de Algemene Vergadering als de Raad van Bestuur in Zorgpunt Waasland. Tijdens de gemeenteraad werd oppositieraadslid Claudia Vermincksel uit Steendorp verkozen met 7 stemmen. Dit gebeurde door het onverwacht ontslag van Andreas Blommaert (N-VA) en het stemgedrag van onafhankelijk raadslid Kim Aluwé.

(C) Vlaams Belang Temse°
Welzijnsvereniging Sleutelzorg is met haar brede zorgaanbod van twee woonzorgcentra, assistentiewoningen, buur- en thuiszorg toegetreden tot Zorgpunt Waasland. Temse krijgt hierdoor drie mandaten in zowel de Algemene Vergadering als de Raad van Bestuur. Daarbij was telkens één vertegenwoordiger uit de oppositie voorzien. Na een geheime stemming haalde Vermincksel zeven stemmen en trok zo aan het langste eind. Partijgenoot Rony Rombaut werd aangeduid als plaatsvervanger in de Algemene Vergadering.
Ontslag Blommaert
De verkiezing kwam er na een opmerkelijke gemeenteraad. Die startte met de mededeling van Lieve Truyman dat Andreas Blommaert zijn mandaat neerlegt als gemeenteraadslid. Dit valt volgens hem niet langer te combineren met zijn professionele engagementen. Door het onverwachte ontslag kon de partij nog geen opvolger laten installeren. Blommaert kon ook niet aanwezig zijn op de zitting om te stemmen.
N-VA reageert ontgoocheld omdat er geen opvolger kon worden aangesteld.
“Het indienen van het ontslag gebeurde nochtans binnen de decretale termijn om nog bijkomende punten aan de agenda van de gemeenteraad toe te voegen en had dus geen probleem mogen zijn om op de raad zelf een opvolger aan te duiden”, klinkt het bij de partij.
Vlaams Belang tevreden
De bal kwam hierdoor volledig in het kamp te liggen van Kim Aluwé. Zij stapte op bij N-VA na een interne ruzie en zetelt sindsdien als onafhankelijk raadslid. Bij de geheime stemming haalde Claudia Vermincksel zeven stemmen terwijl Tuur Brijs genoegen moest nemen met vijf stemmen.
Bij Vlaams Belang klinkt grote tevredenheid, want de partij is op regionaal niveau opnieuw vertegenwoordigd in Zorgpunt Waasland.
“Deze vertegenwoordiging biedt ons de mogelijkheid om de werking van Zorgpunt Waasland van nabij op te volgen en ook daar de belangen van de inwoners van Temse te verdedigen. Een kritische, maar constructieve oppositie stopt niet aan de deuren van de gemeenteraad”, stelt Claudia Vermincksel.
Er was rond deze verkiezing veel commotie te doen, zo wou N-VA Sint-Niklaas absoluut niet dat er iemand van Vlaams Belang Temse zou zetelen in Zorgpunt Waasland.
“Gelukkig heeft onze burgemeester Hugo Maes in Temse zich van deze politieke spelletjes onthouden. En de oppositie zijn werk laten doen”, oppert Vermincksel.

“Geen keuze voor of tegen partij”
Kim Aluwé blikte achteraf ook terug op de bewogen gemeenteraad. Op sociale media schreef ze dat haar stem uiteindelijk een grotere rol speelde dan ze vooraf had verwacht. Ze stelde dat haar keuze niet ingegeven was door partijpolitiek.
“Dit was een late beslissing, niet voor of tegen een partij, maar in het voordeel van iemand met een oprecht hart voor Temse”, klinkt het. Tegelijk haalt ze scherp uit naar haar voormalige partij en spreekt ze over “haat, wroeging en persoonlijke ambities” die volgens haar de werking van de afdeling hypothekeren. “Het is tijd om definitief los te laten wat ik ooit voor deze mensen als voorzitter heb willen betekenen.”
Cordonafspraken genegeerd
Volgens N-VA waren er vooraf meerdere gesprekken met mensen uit de meerderheid met de vraag of er bereidheid was om met één of twee stemmen namens de meerderheid de N-VA-fractie te steunen.
“Dit gebeurde ook al in het verleden met N-VA in de meerderheid, waarbij we destijds Groen en Tesamen gesteund hebben toen zij in de oppositie zaten. Door deze afspraken te maken, werd het gewicht van elke fractie in een intergemeentelijk samenwerkingsverband gerespecteerd. Door strategisch en unaniem namens de meerderheid niet te stemmen voor N-VA, heeft de meerderheid er bewust voor gekozen om Vlaams Belang te steunen en hebben ze de cordonafspraken naast zich neergelegd. Ouderenzorg is enorm belangrijk en verdient dan ook onze aandacht en zorg. We betreuren dus dat er op deze manier spelletjes gespeeld worden om de N-VA buiten spel te zetten.”
