Bouw van nieuwe polikliniek Temse zit in de eindfase: “Meer comfort en nieuwe dienst gynaecologie”

TEMSE – De werken aan de nieuwe Vitaz polikliniek in de Gasthuisstraat zitten momenteel in een eindfase. Dat schrijft Het Laatste Nieuws. De aannemer is met de laatste afwerkingen bezig. Vanaf 9 maart wordt de nieuwbouw in gebruik genomen.

Die staat in schril contrast met het oude gebouw van voormalig ziekenhuis De Pelikaan. Alle grote medische specialismen – in totaal een twintigtal – zullen er, net als nu al het geval is, consultaties houden met toevoeging van een nieuwe dienst gynaecologie.

De polikliniek is de enige dienst die werd behouden na de sluiting van het ziekenhuis De Pelikaan meer dan tien jaar geleden. Vitaz onderzocht eerst nog de mogelijkheid om de Pelikaan te renoveren maar die piste bleek praktisch een onhaalbare kaart. Daarom is men samen met de gemeente op zoek gegaan naar een andere locatie op de zorgsite. Er werd gekozen voor een aparte nieuwbouw langs de kant van de Gasthuisstraat naast het OCMW-gebouw.

De ingang van het gebouw is niet gericht naar de Gasthuisstraat, maar wel naar het groene terrein dat nu voor het oude ziekenhuis ligt.

Vitaz investeerde meer dan zes miljoen euro in een nieuwbouw van 1.600 vierkante meter. Verspreid over twee verdiepingen zijn er moderne consultatieruimtes.

“In de nieuwe polikliniek blijft het huidige aanbod aan consultaties en diensten behouden, maar dan wel in een totaal nieuw kleedje”, zegt Henk Vincent, directeur masterplan nieuwbouw bij Vitaz. “De polikliniek is opgebouwd rond een centrale inkomhal met ruime centrale wachtzalen en veel lichtinval. De ingang van het gebouw is niet gericht naar de Gasthuisstraat, maar wel naar het groene terrein dat nu voor het oude ziekenhuis ligt.

Afbraak De Pelikaan

Na realisatie van de nieuwbouw zal op termijn het oud gebouw van de Pelikaan, waar nu de polikliniek is gehuisvest, worden afgebroken en zal het terrein volledig worden opengetrokken.”

Aanvankelijk was het de bedoeling om de linkervleugel van De Pelikaan te behouden om het Sociaal Huis onder te brengen, maar die piste is door het lokaal bestuur intussen verlaten. Het Sociaal Huis wordt namelijk ondergebracht in AC De Zaat.

Voor de gemeente Temse is het behoud van de polikliniek op de zorgcampus een grote meerwaarde voor de inwoners. Zij krijgen dicht bij huis een groot aanbod aan medische vakgebieden waarvoor ze zich niet naar Sint-Niklaas moeten verplaatsen. De gemeente gaf daarom de grond voor de nieuwe polikliniek met plezier in erfpacht.

Jaarlijks komen er nu al meer dan 25.000 patiënten over de vloer. In de nieuwbouw zullen dezelfde medische disciplines worden aangeboden. Dat zijn er zo’n twintigtal. Met de opening van de nieuwbouw wordt daar een dienst gynaecologie aan toegevoegd en er zijn ook plannen voor een centrum voor mond- en kaakchirurgie.

De officiële opening van de nieuwe polikliniek is gepland voor 11 februari. Op 9 maart zal de nieuwe polikliniek in gebruik worden genomen en op 15 maart is iedereen welkom om het nieuwe gebouw te komen ontdekken op de Dag van de Zorg. (Bron: HLN/Kristof Pieters)

De nieuwe polikliniek in Temse is bijna afgewerkt
(foto: (C) Kristof Pieters)

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *